Olli Nuotio 8.10.2008
SAARENTAAN KOULUN OPPILAAT AAKKOSJÄRJESTYKSESSÄ
Ne oppilaat, jotka ovat Saarentaan koulun kirjoilla, mutta eivät käyneet Saarentaan koulua
Aaltonen Mauri Altti 1951 Altti Härkälä Sahamaa
Aaltonen Sirpa Ritva 1951 Juho Rautela Topila
Aaltonen Taisto Allan 1927 Minne Aleksandar Rautela Joensuun kouluun
Aaltonen Tyyne Mirjam 1917 Kustaa Alho
Aaltonen Uuno Johannes 1920 Kustaa Alho
Ahonen Lyydia Orvokki 1931 August Anselm Pappilankylä Mikkola Härkälään
Alaranta Unto 1937 Frans Pappilankylä Joensuun kouluun
Arpalahti Antti Kalervo 1933 Oskari Rautela
Arpalahti Leo Olavi 1926 Oskari Rautela Arpalahti
Aura Irma Tuulikki 1924 Kustaa Kimala Lehtola
Elonen Reijo Aulis Tapani 1954 Eila Kimala Korpela
Elonen Sulo Johannes 1921 Eva Justiina Kimala Korpela
Filander Hannele Kyllikki 1952 Kosti Rautela SOK
Frosterus Arvo Kalevi 1929 Helmi Helena Saarentaka Lahden kouluun
Frosterus Taimi Helena 1930 Helmi Helena Saarentaka Pitkäjärvelle
Haapanen Saintu Matias 1929 Aarne Saarentaka Kuusjoelle
Hallenberg Eeva-Liisa 1947 Tauno Saarentaka Riihimaa
Hallenberg Leena Eira Anneli 1946 Tauno Saarentaka Riihimaa Keskuspiiriin
Harkima Stiina Annikka 1953 Saarentaka Tupala Vilukselaan
Heikkilä Matti 1952 Väinö Rautela Heikkilä
Hento Niilo Mikael 1914 Mikko
Hietaranta Aarne Aleksander 1916 Freetrik Härkälä Vieraankivi
Hietaranta Sylvi Madilta 1924 Frreetrik Härkälä Vieraankivi
Hännikäinen Esko 1933 Juho Saarentaka Ilomäki Pylkönmäelle Siirtolainen
Jokinen Pentti Kalevi 1924 Kustaa Markus Rautela Jokiniemi
Järvinen Pertti Sulevi 1953 Soini Häntälä Erkkilä
Kaivolin Marja Riitta 1956 Sirkka Saarentaka Järvelä
Keistinen Anja 1933 Hilja  Saarentaka Ilomäki Ruotsiin
Keistinen Eeva 1930 Juho Saarentaka Ilomäki Somerolta Siirtolainen
Kelo Lauri Erik 1951 Saarentaka Kukkola  Helsinkiin
Kivisaari Pekka Tapani 1955 Sakari Rautela Mäkiniemi
Kivisaari Raili Maria 1953 Sakari Rautela Mäkiniemi Kirkonpiiriin
Knaapi Maija-Liisa 1932 Niilo Oskari Rautela Knaapi
Knaapi Seppo Sakari 1930 Niilo Oskari Rautela Knaapi
Knaapi Varpu Laila Talvikki 1933 Niilo Oskari Rautela Knaapi
Knaapi Virpi Leila Talvikki 1933 Niilo Oskari Rautela Knaapi
Koistinen Taimi Tellervo 1928 Juho Siirtolainen
Koivisto Siiri Lovisa 1924 Juho August Kimala Niinisaari
Kokko Leena Annikki 1948 Unto Rautela Mannola
Koskinen Aarne 1918 August
Kutila Ari Juhani 1954 Arvo Rautela Uittola Kirkonpiiriin
Kutila Tuija Ella 1950 Arvo Saarentaka Ilomäki
Kutila Raimo Olavi  1953 Arvo Rautela Uittola Kirkon kouluun
Känkänen Jorma  1947 Lauri Rautela Lähteenmäki
Känkänen Pentti Juhani 1958 Lauri Rautela Lähteenmäki Kirkonpiiriin
Laakso Aija Alina 1954 Ensi Saarentaka Välimaa Ihamäkeen
Lauren Riitta Birgitta 1954 Lauri Rautela Niittylä Kirkonpiiriin
Laurila Marjatta Orvokki 1950 Viljo Saarentaka Lastenkoti
Laurila Ritva Anneli 1950 Asser Härkälä Savimaa
Lehtiö Eino Valdemar 1924 Kustaa Alfred Kimala Kankare
Leino Pekka Heikki 1948 Martta Härkälä Sahamaa
Leino Pirkko Kyllikki 1952 Martta Härkälä Sahamaa
Linden Raili Kaarina 1931 Frans Mikko Pappilankylä Hakamäki
Luoto Ritva Kyllikki 1940 Kaino Saarentaka Alava Kirkon kouluun
Mattila Jouni Markku Tapani 1953 Saarentaka Lastenkoti Ollilaan
Miettinen Aimo 1931 Antti Pappilankylä Rasila Somerolta Siirtolainen
Miettinen Aini  1932 Antti Pappilankylä Rasila Somerolta Siirtolainen
Mäihämäki Leila Hillevi 1934 Aune Maria Mäihämäki Härkälään
Mäihämäki Terho Väinö Olavi 1934 Aune Maria Mäihämäki Härkälään
Mäkelä Lyyli Kustaava 1928 Inkeri Saarentaka
Mäkelä Urho Jalmari 1916 Mikko Saarentaka Metsäniitty
Mäkitalo Aulis Juhani 1953 Niilo Rautela Kirkonpiiriin
Mäkitalo Ismo Kalevi 1956 Niilo Rautela
Mäkitalo Seppo Tapani 1955 Niilo Rautela
Mäntysalo Mirja Orvokki 1936 Mäntysalo Saarentaka Kukkulasuo Kirkon kouluun
Niemi Merja Orvokki 1953 Veikko Saarentaka Tuulialho
Noki Päivi Helena 1958 Veikko Rautela Kirkonpiiriin
Nokka Pekka Aadolf 1923 Kustaa Aadolf Halmela ? Kuusjoki
Nordgren Aimo Johannes 1926 Svante Johannes Pappilankylä Ahtela Häkälä
Nordgren Allan Alarik 1928 Svante Johannes Pappilankylä Ahtela
Nordgren Anna-Liisa 1922 Svante Johannes Pappilankylä Ahtela
Nordgren Annikki Kaarina 1928 Svante Johannes Pappilankylä Ahtela
Nordgren Into Kalevi 1936 Tyyne Aleksandra Härkälä Naapuri Härkälään
Nordgren Paavo Juhani 1935 Yrjö Edvard Härkälä Lepistö
Nordgren Pentti Kalevi 1932 Yrjö Edvard Härkälä Lepistö
Nordgren Viljo Pekka Kalervo 1934 Yrjö Edvard Härkälä Lepistö
Närvänen Pertti Juhani 1952 Otto Rautela Lapinmäki Ypäjälle
Närvänen Pirjo Anne-Maria 1953 Otto Rautela Lapinmäki Ypäjälle
Näykki Raija Inkeri 1953 Arvo Rautela Kirkonpiiriin
Näykki Reijo Olavi 1957 Arvo Rautela
Ojala Leena Marjatta 1951 Pentti Saarentaka Ojala Ollilaan
Ojala Matti Juhani 1952 Pentti Saarentaka Ojala Ollilaan
Pahka Kari Juhani 1950 Saarentaka Kukkola  Helsinkiin
Peltovako Raimo Olavi Juhani 1939 Gunnar Oskari Pappilankylä Härkälään
Peltovako Reijo Ilmari 1938 Gunnar Oskari Pappilankylä Härkälään
Pyykkö Riitta Sinikka 1958 Keijo Rautela Kirkonpiiriin
Raitanen Riitta Irmeli 1956 Martti Rautela Nummi
Riihinen Pirjo Anni Marita 1952 Ulla Saarentaka Riihimaa Joensuun kouluun
Räikkönen Pirkko Sirpa Hannele 1953 Onni Rautela
Salmela Runar Vilhelm 1942 Väinö Pappilankylä Salmela Joensuun kouluun
Sarin Maire Dagmar 1926 Helga Kasvatti Häntälään
Sarvarinne Päivi katariina 1956 Anna-Liisa Rautela Santala
Seppänen Hannu Tapio 1954 Sulo Rautela Syrjälä Kirkonpiiriin
Seppänen Hilkka Anneli 1956 Sulo Rautela Seppänen
Seppänen Maija Liisa 1952 Sulo Rautela Seppänen Yhteiskouluun
Seppänen Timo Kalevi 1958 Sulo Rautela Seppänen Kirkonpiiriin
Sintonen Arto Juhani 1951 Huugo Rautela
Sipilä Aune Annikki 1933 Kalle Saarentaka
Siven Sirkka Kaarina 1944 Reino Rautela Joensuun kouluun
Sulkinoja Anja Maria 1927 Juhani Jalmari Härkälä Sulkinoja
Sulkinoja Marja-Leena 1943 Lauri Härkälä Sulkinoja Kirkon kouluun
Sulkinoja Pekka Juhani 1940 Lauri Härkälä Sulkinoja Kirkon kouluun
Sundberg Esa Tapio 1954 Uuno Rautela Kulmala Kirkonpiiriin
Suutela Jukka Tapani 1953 Eero Rautela Suutela Kirkonpiiriin
Suutela Kalle Sakari 1951 Eero Rautela Suutela Kirkon kouluun
Syrjälä Valma Sanelma 1928 Juho Jalmari Rautela Syrjälä Lahden kouluun
Sällinen Hilma 1925 Väinö Härkälä Naapuri Kirkon kouluun Siirtolainen
Sällinen Kerttu  1928 Väinö Härkälä Naapuri Kirkon kouluun Siirtolainen
Särmö Sirkka Tellervo 1943 Kauko Aukusti Pappilankylä Joensuun kouluun
Särmö Tauno Aukusti 1940 Kauko Aukusti Pappilankylä Joensuun kouluun
Tammi Tuija Leena 1950 Reino Saarentaka Kaunisto
Tamminen Antti Mikael 1931 Matti Mikael Pappilankylä Mäkipelto Joensuun kouluun
Tamminen Hannu  1939 Frans Vilhelm Pappilankylä Rasila Härkälään
Tamminen Jouko 1942 Vilhelm Pappilankylä Rasila Joensuun kouluun
Tamminen Jukka Ernest 1934 Frans Vilhelm Pappilankylä Rasila Härkälään
Tamminen Kirsti Orvokki 1938 Tamminen Saarentaka Kukkulasuo Kirkon kouluun
Tamminen Matti Juhani 1937 Otto Pappilankylä
Tamminen Mauno Matias 1932 Frans Villelm Pappilankylä Rasila Joensuun kouluun
Tamminen Sirkka Annikki 1936 Frans Villelm Pappilankylä Härkälään
Tamminen Tauno Arpo Alarik 1928 Aili Emerentta Pappilankylä Mäkipelto
Temonen Toivo 1925 Mikko Rautela Lepola Virolahti Siirtolainen
Tinell Tapio Ilmari 1949 Armo Saarentaka Alho Helsinkiin
Tinell Terho Tauno 1950 Armo Saarentaka Purtsi Helsinkiin
Tuittu Heikki Juhani 1950 Eero Saarentaka Lastenkoti Ollilaan
Tuittu Helena Kaarina 1951 Eero Saarentaka Lastenkoti Ollilaan
Tukia Jouko 1935 Paavo Saarentaka Inkeriläinen
Turkki Jukka Olavi 1949 Antti Rautela Lääveri
Turkki Kari Markus 1948 Antti Rautela Lääveri
Turkki Marja Helena 1946 Antti Rautela Lääveri Keskuspiiriin
Turkki Pekka Tuomo Samuel 1953 Antti Rautela Lääveri
Turkki Seppo Juhani 1956 Antti Rautela Lääveri
Tuukko Usko 1945 Kaarlo Saarentaka Lastenkoti Porvooseen
Verho Anne Maria 1953 Teuvo Kimala Mäkipelto Häntälään
Verho Jukka Sakari 1950 Teuvo Kimala Mäkipelto Häntälään
Vieraankivi Aarne Akseli 1916 Kustaa Vieraankivi
Vieraankivi Kalevi Johannes 1954 Sulo Härkälä Koivula
Vieraankivi Paul Armas 1918 Kustaa Härkälä Vieraankivi
Vikstedt Kaarina Marjatta 1951 Tauno Talvisilta Mäkiniitty
Vikstedt Niilo Aadolf 1921 Anselm Talvisilta Yli-Hingistö
Vikstedt Pentti Jaakko 1916 Anselm Härkälä Yli-Hingistö
Vikstedt Tuomas Mikael 1919 Anselm Härkälä Yli-Hingistö
Virtanen Hilkka Ellen 1937 Eino Saarentaka Niemelä Koskelle
Virtanen Irja Helena 1923 Emil Gabriel Talvisilta Yli-Ojala
Virtanen Liisi Annikki 1920 Emil Gabriel Talvisilta Yli-Ojala
Virtanen Paula Esteri 1931 Valfrid Anselmi Härkälä Hernemaa Härkälään
Virtanen Reino Mattias 1922 Emil Gabriel Talvisilta Yli-Ojala
Virtanen Saima Sanelma 1919 Emil Gabriel Talvisilta Yli-Ojala
Virtanen Soini Mikael 1919 Emil Gabriel Talvisilta Yli-Ojala
Virtanen Tyyne Matilda 1918 Emil Gabriel Talvisilta Yli-Ojala
Virtanen Taimi Matilda 1916 Emil Gabriel Talvisilta Yli-Ojala
150