Olli Nuotio 8.10.2008
SAARENTAAN KOULUN OPPILAAT AAKKOSJÄRJESTYKSESSÄ
Ne Oppilaat, jotka ovat käyneet Saarentaan koulua
Aalto Aili Kyllikki 1934 J.Gerbhard Saarentaka Notkola 1943 1949
Aalto Into Johannes 1920 J.Gerbhard Saarentaka Notkola 1930 1933
Aalto Taito Johannes 1922 J.Gerbhard Saarentaka Notkola 1932 1934 Sairas
Aaltonen Aila Marjatta 1945 Jussi Rautela Knaapi 1952 1957 Lahden kouluun
Aaltonen Eila Matilda 1926 Kalle Härkälä Mylly 1935 1937
Aaltonen Eira Kaarina 1930 Mikko Saarentaka Liipoma 1938 1943
Aaltonen Erkki Johannes 1926 Mikko Saarentaka Liipoma 1934 1941
Aaltonen Irja Mirjam 1922 Kalle 1931 1932 Krkon kouluun
Aaltonen Kauko Kalevi 1934 Mikko Saarentaka Liipoma 1942 1950 Kirkon koulussa
Aaltonen Lilja Linnea 1924 Kalle Härkälä Mylly 1936 1937
Aaltonen Maritta Hillevi 1947 Juho Rautela Topila 1954 1957 Keskuspiiriin
Aaltonen Reino Olavi 1924 Iida Maria Saarentaka Alho 1932 1938
Aaltonen Taimi Helena 1928 Juho Oskari Rautela Rinne 1936 1943
Aaltonen Terttu Tuulikki 1936 Minne Sandberg Pappilankylä Kyttälä 1946 1951
Agren Lyyli Alma Kustaava 1922 Alina 1933 1937
Ahava Saara 1920 Simo 1932 1933
Ahonen Alisa Aurora 1927 August Anselm Pappilankylä Mikkola 1936 1937
Ahonen Laimi Annikki 1929 August Anselm Pappilankylä Mikkola 1938 1939 Joensuun kouluun
Ahonen Sirkka Tellervo 1936 Toivo A A 1946 1946
Alanne Otto Kalevi 1928 Valto Antero Rautela Kurjenoja 1940 1944
Alanne Hannu Kalevi 1944 Mauno Rautela Kurjenoja 1951 1952
Alaranta Aimo Kalervo 1931 Frans Rautela Alaranta 1938 1944
Alaranta Eila Amanda 1923 Frans Rautela Alaranta 1932 1939
Alaranta Liisa Tuulikki 1935 Frans Pappilankylä 1943 1944 Joensuun kouluun
Alaranta Matti Olavi 1922 Frans   Rautela 1932 1938
Ali-Augusti Aune Anna-liisa 1921 Kalle Vihtori Saarentaka Klemelä 1930 1933 Yhteiskouluun
Ali-Augusti Martti Olavi 1916 Kalle Vihtori Saarentaka Klemelä 1930 1931
Ali-Augusti Perttu Mikael 1917 Kalle Vihtori Saarentaka Klemelä 1930 1932
Anttila Pertti Juhani 1934 Eino Olavi 1942 1944 Helsinkiin
Anttila Pirkko Irmeli 1935 Eino Olavi 1942 1944 Helsinkiin
Arpalahti Hannu 1947 Elma Rautela Knaapi 1954 1958 Hukkui -58
Arpalahti Kaarlo Valdemar 1921 Oskari Rautela 1932 1935 Lahden kouluun
Arpalahti Keijo Johannes 1945 Elma Rautela Knaapi 1952 1958 Lahden kouluun
Arpalahti Leo Olavi 1939 Elma Rautela Knaapi 1947 1955
Arpalahti Marjatta Kaarina 1949 Elma Rautela 1956 1958 Ihamäkeen
Arpalahti Matti Antero 1931 Oskari Rautela 1938 1947
Arpalahti Paavo Johannes 1928 Oskari Rautela 1937 1942 Pajulaan
Arpalahti Toivo   1923 Oskari Rautela 1932 1934 Lahden kouluun
Aura Keimo 1941 Kaino Kimala 1950 1950 Kirkon kouluun
Eerikäinen Orvokki Anneli Kaarina 1949 Antti Saarentaka Perämaa 1959 1962
Eerikäinen Seija Marja-Liisa 1947 Antti Saarentaka Perämaa 1958 1960
Elo Aarre Einar 1935 Joose Saarentaka Leppälä 1943 1951
Elo Eila Esteri 1932 Joose Saarentaka Leppälä 1940 1948
Elo Impi Elisabeth 1918 Joose Saarentaka Metsäoja 1930 1931
Elo Into Johannes 1924 Joose Saarentaka Metsäoja 1932 1939
Elo Lauri Nikolai 1919 Joose Saarentaka Metsänoja 1930 1933
Elo Lyyli Tellervo 1921 Joose Saarentaka Metsänoja 1931 1937
Elo Toivo Kalervo 1926 Joose Saarentaka Metsänoja 1934 1941
Elo Veikko Mikael 1928 Joose Saarentaka Leppälä 1937 1945
Elomaa Erkki Kalervo 1926 Sofia Saarentaka Männikkö 1935 1942
Elonen Antti Auvo 1932 Yrjö  Kimala Korpela 1940 1948
Elonen Elma Ilona 1929 Yrjö  Kimala Korpela 1940 1942
Elonen Esko Sakari 1935 Yrjö  Kimala Korpela 1943 1951
Elonen Taisto Johannes 1930 Yrjö  Kimala Korpela 1940 1947 Lahden kouluun
Elonen Ulla Anelma 1939 Yrjö  Kimala Korpela 1947 1954 Härkälään
Elonen Yrjö Johannes 1927 Yrjö  Kimala Korpela 1940 1941 Lahden kouluun
Esko Aarne Antero 1930 Ilona Saarentaka Lastenkoti 1943 1945 Muutti pois
Esko Irma Aliina 1924 1937 1938
Fonsell Aarno Sakari 1933 Lyyli Saarentaka Lastenkoti 1943 1946 Hirsjärvelle
Friberg Antti 1930 Vikke 1942 1944 Kirkon kouluun
Friberg Hilpi Suoma Tuulikki 1933 Vikke 1943 1944 Turkuun
Friberg Suoma Hilpi 1935 Vikke 1943 1943 Turkuun
Friman Raimo Johannes 1954 Arvo Härkälä 1962 1965 Yhteiskouluun
Friman Tuija Maritta 1953 Arvo Härkälä 1962 1964 Yhteiskouluun
Friman Tuula Marjatta 1951 Arvo Härkälä 1962 1962
Frosterus Eero Johannes 1929 Impi Saarentaka Kaunisto 1937 1944
Frosterus Mauri Jorma Juhani 1944 Viljo Saarentaka Rinne 1951 1954 Yhteiskouluun
Frosterus Paula Marjatta 1932 Urho Jalmari Saarentaka Kaunisto 1939 1947
Frosterus Pekka Antero 1948 Viljo Saarentaka Rinne 1955 1961 Kansalaiskouluun
Frosterus Taisto Juhani 1943 Helmi  Saarentaka Rinne 1951 1952 Joensuu
Grönlund Eila Maria 1928 1938 1944
Gustafsson Pirkko Kaarina 1932 1941 1948
Haapanen Anja Anelma 1931 August Nikolai Saarentaka Mäenpää 1939 1948
Haapanen Hellä Sinikka 1939 August Nikolai Saarentaka Mäenpää 1947 1954
Haapanen Helmi Esteri 1921 Olga Maria Saarentaka Haapanen 1930 1931
Haapanen Helmi Margareda 1918 Juho Verner Saarentaka Kukkulasuo 1930 1932
Haapanen Pentti Pellervo 1930 August Nikolai Saarentaka Mäenpää 1938 1945
Haapanen Terttu Mirjami 1936 August Nikolai Saarentaka Mäenpää 1943 1952
Heikkilä Eeva Liisa 1947 Väinö Rautela Heikkilä 1954 1958 Keskuspiiriin
Heikkilä Keijo Kullervo 1923 Knuut Jalmar Rautela 1930 1933 Yhteiskouluun
Heikkilä Maija Vilhelmiina 1945 Väinö Rautela Heikkilä 1952 1957 Lahden kouluun
Heino Eero Nestor 1927 1936 1942
Heino Reijo Ensio 1941 Sulo Antton Kimala Ojala 1948 1952 Lahden kouluun
Heino Ritva Tuulikki 1939 Sulo Antton Kimala Ojala 1948 1952 Lahden kouluun
Helander Erkki 1926 1936 1937
Heinonen Keijo Kalervo 1925 Aina 1933 1933 Humppilaan
Heinonen Siviä 1927 Mikko 1940 1941 Siirtolainen
Heinonen Valto Johannes 1940 Hilja Saarentaka Jyrkkä 1947 1955
Helin Jouko Antero 1941 Kaarlo Vilhelm Kimala 1948 1952 Lahden kouluun Siirtolainen
Helin Unto Olavi 1940 Kaarlo Kimala 1948 1952 Lahden kouluun Siirtolainen
Hellsten Anja Orvokki 1939 Amanda Saarentaka Lastenkoti 1946 1954
Helomaa Eero Ensio 1943 Helmi Saarentaka Lastenkoti 1953 1957
Hento Arvo Henrikki 1920 Hilja Maria Härkälä 1930 1935
Hento Raimo Antero 1937 Reino Saarentaka Rantala 1949 1953
Hento Reino Erkki 1916 Mikko Härkälä 1930 1931
Hento Vieno Mikael 1914 Mikko Härkälä 1930 1931
Hilden Veli Olli Nestor 1927 Nestor 1936 1937
Hilden Urpo Uljas Untamo 1926 Aune  1935 1937
Himanen Iida 1935 Paavo 1944 1944 Inkeriläinen
Himanen Niina Maria 1932 Paavo 1944 1944 Inkeriläinen
Hännikäinen Elma  1927 Juho Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Pylkönmäelle Siirtolainen
Hännikäinen Hellä 1929 Juho Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Hännikäinen Mauri  1931 Juho Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Hänninen Raili Tuulikki 1935 Elvi Saarentaka Kaivolin 1943 1943 Vilukselaan
Hätönen Tenho 1946 Maire Saarentaka Lastenkoti 1953 1958 Ollilaan
Häyhänen Asta Anja 1929 Oskari Rautela Knaapi 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Häyhänen Pentti Olavi 1931 Oskari Rautela Knaapi 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Ihamäki Eine Elin 1924 Kustaa Emil Saarentaka Kalteva 1932 1933 Kiikalaan
Ihamäki Kaino Kalervo 1925 Kustaa Emil Ihamäki 1933 1933 Kiikalaan
Ikävalko Martta Aunikki 1945 Vihtori 1945 1946 Siirtolainen
Irjanne Leonid Lennart 1927 Aleksander Saarentaka Ilomäki 1941 1942 Pois muutti Siirtolainen
Jokinen Heljä Orvokki 1944 August Kimala Murto 1951 1958
Jokinen Helmi Maria 1941 Lauri Kimala 1948 1956
Jokinen Lea Annikki 1935 August Kimala Murto 1943 1951
Jokinen Martti Antero 1933 August Kimala Murto 1940 1948
Jokinen Olavi Johannes 1932 August Kimala Murto 1940 1948
Jokinen Raili Inkeri 1940 August Kimala Murto 1947 1955
Jokinen Torsti Aljo Johannes 1924 Johan 1934 1935 Lahden kouluun
Jokiniemi Anja Marjatta 1943 Eero Elias Kimala 1949 1952 Lahden kouluun
Jokiniemi Aulis Mikael 1944 Eero Elias Kimala 1951 1952 Lahden kouluun
Jokiniemi Helena Marketta 1950 Väinö Saarentaka Lantto 1957 1964 Kansalaiskouluun
Jokiniemi Jukka Olavi 1942 Erkki Vihtori Saarentaka Metsänoja 1949 1957
Jokiniemi Kaija Kyllikki 1931 Erkki Vihtori Saarentaka Metsänoja 1939 1945
Jokiniemi Maila Helena 1940 Erkki Vihtori Saarentaka Metsänoja 1948 1956
Jokiniemi Pirkko Kaarina 1935 Erkki Vihtori Saarentaka Metsänoja 1943 1952
Jokiniemi Seppo Tapani 1934 Erkki Vihtori Saarentaka Metsänoja 1941 1951
Jokiniemi Tuula Anneli 1946 Väinö Saarentaka Lantto 1952 1959
Joronen Lahja 1932 Heikki Rautela 1946 1946 Häntälään Siirtolainen
Joronen Leena Annikki 1935 Jooseppi Rautela Knaapi 1946 1950 Siirtolainen
Järvinen Eino Mikael 1928 Toivo Joose Saarentaka Niemelä 1936 1943
Järvinen Lahja Sylvi 1925 Toivo Joose Saarentaka Niemelä 1933 1939
Järvinen Opri Valtteri 1923 Toivo Joose Saarentaka Niemelä 1932 1939
Järvinen Riitta Päivi Marjatta 1943 Eino Saarentaka Rasi  1950 1958
Jääskeläinen Irma Annikki 1941 Otto Saarentaka 1949 1957
Jääskeläinen Jorma Kalevi 1945 Otto Saarentaka 1952 1960
Kaija Juhani Simo 1946 Saarentaka Lastenkoti 1955 1955 Terttilään
Kaivolin Leo Armas 1921 Frans Emil Saarentaka Klemelä 1931 1936
Kaivolin Marjut Marjatta Elisabeth 1950 Leo Saarentaka Järvelä 1957 1964 Kansalaiskouluun
Kaivolin Ulla-Maija 1952 Leo Saarentaka Järvelä 1959 1965
Kaivolin Viljo Kaarlo Emil 1919 Frans Emil Saarentaka Klemelä 1930 1932
Kapanen Toivo 1933 1944 1945 Kirkon kouluun Inkeriläinen
Kallio Anne Asta Maria 1955 Arvo Saarentaka Lehtimäki 1962 1966
Kallio Arvo Hemminki 1920 Kustaa Basilines Saarentaka Lehtimäki 1930 1936
Kallio Maila Marjatta 1934 Viljo Saarentaka Lehtimäki 1942 1944
Kallio Marita Anita Anneli 1949 Arvo Saarentaka Lehtimäki 1956 1962
Kallio Reima Sakari 1937 Unto Kimala 1945 1953
Kallio Ulla-Maija 1945 Onni Saarentaka Nummila 1952 1959
Kanasuo Helvi Lemmitty 1923 Kaarlo Kustaa Saarentaka Kanasuo 1930 1938
Kanasuo Valma Kyllikki 1928 Alma Lovisa Saarentaka Anttila 1936 1944
Kanasuo Vappu Johanna 1918 Kaarlo Antton Saarentaka Kanasuo 1930 1932
Kaskela Antero  1939 Hellin 1946 1947
Kaskinen Antero 1918 August 1930 1931
Kauko Päivi Marketta 1958 Maila Kallio Saarentaka Korpi 1965 1966
Kauranen Aarni Lennart 1938 Viljam Kimala Kauranen 1947 1952 Lahden kouluun Siirtolainen
Kauranen Hannu Kalevi 1936 Viljam Kimala Kau 1947 1952 Siirtolainen
Kauranen Leena Adele 1944 Viljam Kimala Kauranen 1951 1952 Lahden kouluun Siirtolainen
Kauranen Martti 1943 Viljam Kimala Kauranen 1949 1952 Lahden kouluun Siirtolainen
Kauranen Mirja 1935 Viljam Kimala 1947 1950 Siirtolainen
Kedonperä Aino Aallotar 1934 Jalmari Rautela 1941 1949
Kedonperä Eero Sakari 1937 Jalmari Rautela 1944 1951
Kedonperä Matti 1929 Jalmari Rautela 1938 1942
Kedonperä Pentti Jalmari 1928 Jalmari Rautela 1937 1941
Keistinen Taimi Tellervo 1928 Juho Saarentaka Ilomäki 1941 1942 Kivennavalle Siirtolainen
Kesäranta Aini Kyllikki 1920 Iida Katariina Kimala 1930 1937
Kesäranta Lahja Sylvi 1923 Iida Katariina Kimala 1932 1939
Kettunen Pauli 1943 Toivo Saarentaka Klemelä 1955 1956 Pitkäjärvelle
Kivisaari Seppo Sakari 1950 Sakari Rautela Mäkiniemi 1957 1958 Yhteiskouluun
Koivisto Aune Maria 1920 Juho August Kimala Niinisaari 1930 1931 Lahden kouluun
Koivisto Heimo Juhani 1939 Aukusti  Kimala Niinisaari 1947 1952 Lahden kouluun
Koivisto Kerttu Saga Sanelma 1922 Juho August Kimala Niinisaari 1930 1931 Lahden kouluun
Koivisto Maila Kyllikki 1933 Kustaa Vilhelm Saarentaka Iharanta 1941 1949
Koivisto Marjatta Kyllikki 1937 Augusti Kimala Niisaari 1947 1952
Koivisto Merja Liisa Marketta 1954 Lahja Saarentaka Mäkitalo 1961 1963 Häntälään
Koivisto Perttu Augusti 1934 Aukusti  Kimala Niisaari 1948 1948 Lahden kouluun
Koivula Aili Amanda 1919 Immanuel Saarentaka Nummila 1930 1935
Koivula Kaarlo Immanuel 1916 Immanuel Saarentaka Nummila 1930 1931
Koivula Kosti Johannes 1922 Immanuel Saarentaka Nummila 1930 1938
Korte Pirjo Elvi kyylikki 1948 Mikko Saarentaka Kolmio 1961 1961 Kansalaiskouluun
Korte Reino Johannes 1950 Mikko Saarentaka Kolmio 1962 1963
Koskinen Aulis Kalevi 1925 Amalia 1934 1936 Terttilään
Koskinen Eero Allan 1924 August 1933 1937 Yhteiskouluun
Koskinen Matti Sakari 1938 Hilja Saarentaka Lastenkoti 1945 1947 Uskelaan
Kurppa Lauri Kalervo 1927 1936 1942
Kutila Tuula Anitta 1947 Arvo Saarentaka Ilomäki 1958 1959 Keskuspiiriin
Kutila Reima Uolevi 1951 Arvo Saarentaka Ilomäki 1958 1959 Keskuspiiriin
Kuusisto Arvo Valdemar 1918 Olga 1930 1932
Kyllönen Yrjö Veikko 1931 Pekka 1943 1945 Kirkon kouluun Siirtolainen
Kyyrä Antti 1934 Toivo Saarentaka Ilomäki 1941 1942 Somerolta Siirtolainen
Kyyrä Eeva Liisa 1929 Toivo Saarentaka Ilomäki 1941 1942 Somerolta Siirtolainen
Kyyrä Sylvi Marjatta Tellervo 1932 Toivo Saarentaka Ilomäki 1941 1942 Somerolta Siirtolainen
Käkönen Pirjo Anneli 1951 Eino Saarentaka Syrjälä 1958 1965 Kansalaiskouluun
Käkönen Sinikka Esteri 1950 Eino Saarentaka Syrjälä 1957 1964 Kansalaiskouluun
Käkönen Tapio Antero 1955 Eino Saarentaka Syrjälä 1962 1965 Yhteiskouluun
Känkänen Eeva Anneli 1941 Toivo Rautela 1949 1957
Känkänen Jarmo Ilmari 1947 Lauri Rautela Lähteenmäki 1954 1958 Keskuspiiriin
Känkänen Kaija Marjatta 1934 Toivo Rautela Knaapi 1946 1949 Siirtolainen
Känkänen Markku Tapani 1950 Lauri Rautela Lähteenmäki 1957 1958 Keskuspiiriin
Känkänen Pauli Ilmari 1939 Toivo Rautela Knaapi 1946 1954 Siirtolainen
Känkänen Seppo Kalevi 1946 Toivo Rautela 1953 1958 Keskuspiiriin
Känkänen Viljo Topias 1935 Toivo Rautela Nummi 1946 1952 Siirtolainen
Kärkkäinen Paula Anneli 1950 Väinö Saarentaka Riihimaa 1956 1958 Helsinkiin
Kärkkäinen Pentti Olavi 1947 Väinö Saarentaka Riihimaa 1954 1957 Helsinkiin
Laakkonen Heikki Antero 1937 Oiva 1944 1944 Helsinkiin
Laakso Arja Marjatta 1953 Esko Saarentaka Eskola 1960 1966
Laakso Arvo Antero 1944 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1951 1958
Laakso Eero Johannes 1937 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1944 1952
Laakso Eija Eliisa 1951 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1958 1965 Kansalaiskouluun
Laakso Eila Esteri 1932 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1940 1948
Laakso Eine Ellen 1946 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1953 1960
Laakso Eino Esa 1930 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1938 1944
Laakso Elli Johanna 1925 Kaarlo August Saarentaka Riitoja 1933 1939
Laakso Elma Elisabeth 1934 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1942 1950
Laakso Ensi Elina 1926 Alfred Malakias Saarentaka Leppälä 1934 1941
Laakso Esko Einari 1925 Alfred Malakias Saarentaka Leppälä 1932 1939
Laakso Hanna Raakel 1945 Pentti Saarentaka Niemelä 1958 1960 Hirsjärvelle
Laakso Heimo Henrik 1939 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1946 1954
Laakso Helvi Helena 1941 Alfred Malakias Saarentaka Välimaa 1948 1956
Laakso Marja Anneli 1949 Esko Saarentaka Eskola 1956 1962
Laakso Marja Irmeli 1948 Pentti Saarentaka Niemelä 1958 1961 Kansalaiskouluun
Laakso Paula Margareetta 1951 Pentti Saarentaka Niemelä 1958 1962 Ollilaan
Laakso Pirjo Marita 1958 Esko Saarentaka Eskola 1965 1966
Laakso Toivo Johannes 1915  Kaarlo August Saarentaka Riitoja 1930 1930
Laakso Tuula Helena 1951 Esko Saarentaka Eskola 1958 1965 Kansalaiskouluun
Laakso Tuula Tellervo 1953 Pentti Saarentaka Niemelä 1960 1962 Ollilaan
Laaksonen Eino Heino 1931 Teodor Härkälä Puotsaari 1941 1945 Vilukselaan
Laaksonen Ensio Onerva 1933 Teodor Rautela Niittylä 1940 1944 Joensuun kouluun
Laaksonen Raili Anelma 1938 Aino Helle Saarentaka 1946 1947
Lahti Ylevi Johannes 1923 Saima Nyberg Rautela 1932 1937 Hankoon
Laine Aino Alise 1925 Paul Johannes Iloranta 1933 1934 Kirkon kouluun
Laine Eila Kaarina 1928 Aleksi Saarentaka 1942 1944
Laine Eino Valdemar 1923 Vihtori Rautela Vanhala 1934 1939
Laine Kaija Maria 1935 Uuno Evald Rautela 1942 1948 Lahden kouluun
Laine Lasse Olavi 1932 Uuno Evald Rautela 1939 1947 Lahden kouluun
Laine Maire Annikki 1927 Vihtori Rautela 1934 1940
Laine Sirkka 1928 Uuno Evald Rautela 1936 1942 Iisalmeen
Lamminperä Arja Kaarina 1947 Jussi Härkälä Lamminperä 1954 1958 Siuntioon
Lantta Eino 1930 Toivo 1944 1945 Siirtolainen
Lauren Aili Helena 1926 Sulo 1935 1937
Lauren Elsa Helena 1920 Jaakko Jalmari Rautela 1930 1934
Laurila Tapio Hjalmar 1939 Tyyne Saarentaka Männikkö 1947 1948 Talvisillalle
Lehtinen Aimo Jalmari 1940 Toivo Jalmari Saarentaka Lastenkoti 1952 1953 Somerolta
Lehtinen Liisa Marjatta 1938 Eero Elias Saarentaka Iloranta 1953 1953
Lehtinen Pentti Olavi Antero 1950 Toivo Kimala Murto 1957 1964 Kansalaiskouluun
Lehtiö Raimo Kalevi 1935 Alma  Saarentaka Lastenkoti 1943 1951 Kirkon koulussa
Leino Hannu 1948 Zaida Saarentaka Lastenkoti 1955 1957 Ollilaan
Leino Lauri Johannes 1917 Juho Otto Rautela 1930 1932
Lemander Aune Anneli 1937 Juho Saarentaka Lastenkoti 1949 1950 Joensuun kouluun
Lempiäinen Urho  1926 Väinö Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Siirtolainen
Leskinen Ritva Orvokki 1940 Lempi Saarentaka Pääskylä 1947 1955
Levo Sisko Orvokki 1944 Nikolai Saarentaka Leppälä 1951 1958
Liimatta Mirja Hedvig 1932 Mikko Saarentaka Mäkitalo 1940 1940 Somerolta Siirtolainen
Linden Pauli Sakari 1931 Lyydia Maria Pappilankylä Hakamäki 1939 1947 Joensuun kouluun
Lindgren Pekka 1940 Katri Kimala Mullivuori 1948 1951 Lahden kouluun Siirtolainen
Lindholm Heikki 1938 Lyyli Saarentaka Lastenkoti 1947 1954
Lindholm Helmi Helena 1935 Lyydia  Saarentaka Lastenkoti 1943 1947 Häntälään
Lindholm Kalle Vihtori 1923 Kalle Saarentaka Pääskylä 1933 1939
Lindholm Keijo Olavi 1949 Kalle Saarentaka Tienhaara 1956 1962
Lindholm Lilja Liisa 1946 Kalle Saarentaka Tienhaara 1953 1960
Lindholm Matti Johannes 1947 Kalle Saarentaka Tienhaara 1954 1960 Kansalaiskouluun
Lindholm Senja Sinikka 1950 Kalle Saarentaka Tienhaara 1957 1964 Kansalaiskouluun
Lindholm Veijo Olavi 1953 Kalle Saarentaka Tienhaara 1960 1966 Kansalaiskouluun
Lindroos Anja Maria 1936 Kalle Rautela 1943 1951
Lindroos Asko Kalevi 1949 Taisto Härkälä Ylitupa 1956 1962
Lindroos Esteri Mirjami 1922 Hanna Auroora Rautela 1930 1937
Lindroos Kerttu Tuulikki 1940 Kalle Rautela 1947 1954
Lindroos Olli Johannes 1929 Kalle Rautela 1938 1945
Lindroos Pentti Kalevi 1940 Kalle Rautela 1947 1954
Lindroos Salme 1924 1932 1932
Lindroos Soili Anitta 1955 Taisto Härkälä Ylitupa 1962 1966
Lindroos Yrjö Albert 1932 Kalle Rautela 1939 1947
Lindstedt Alpo Aulis 1946 Paavali Saarentaka Lastenkoti 1953 1957 Ollilaan
Lindstedt Antti Antero 1945 Paavali Saarentaka Lastenkoti 1952 1957 Ollilaan
Lindstedt Heikki Nestor 1949 Paavali Saarentaka Lastenkoti 1956 1957 Ollilaan
Lindstedt Kauko Kalervo 1943 Paavali Saarentaka Lastenkoti 1950 1957 Ollilaan
Lindstedt Klaara Katri Kaarina 1941 Paavali Saarentaka Lastenkoti 1949 1957
Lindstedt Reijo Olavi 1943 Paavali Saarentaka Lastenkoti 1950 1957 Ollilaan
Lindstedt Sulo Johannes 1937 Paavali Saarentaka Lastenkoti 1949 1954
Lipponen Anja Marjatta 1935 Konstant Saarentaka Lastenkoti 1947 1948 Kotkaan
Manni Antero Heikki Dominicus 1948 Martti Pusula Larkki 1955 1956 Lahden kouluun
Metsänoja Lahja Erika 1915 Konsta Saarentaka Metsäoja 1930 1931
Metsänoja Toivo Johannes 1918 Konsta Saarentaka Metsänoja 1930 1932
Mikkola Esko Aarne Ensio 1924 1934 1935 Kirkon kouluun
Mustonen Asseri 1940 Einari Kimala 1948 1952 Lahden kouluun
Mäenpää Kaino Armas 1943 Martta 1950 1954 Kirkon kouluun
Mäkelä Aimo Jalmari 1945 Sulo Frans Saarentaka Kukkola  1952 1959
Mäkelä Alma Augusta 1918 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1930 1932
Mäkelä Aune Kyllikki 1922 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1930 1938
Mäkelä Esko Aleksi 1930 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1938 1946
Mäkelä Helvi Helena 1926 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1934 1941
Mäkelä Lea Kaarina 1929 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1937 1943
Mäkelä Liisa Kyllikki 1934 Sulo Frans Saarentaka Kukkola  1941 1949
Mäkelä Mirja Annikki 1935 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1942 1950
Mäkelä Niilo Johannes 1920 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1930 1936
Mäkelä Pentti Mikael 1924 Mikko Saarentaka Metsäniitty 1932 1939
Mäkelä Raija Sinikka 1949 Pentti Saarentaka Lystilä 1956 1959 Joensuun kouluun
Mäkelä Timo Juhani 1944 Jalmar Kimala 1951 1952 Lahden kouluun
Mäkelä Verna Annikki 1932 Aili  Saarentaka Metsäniitty 1942 1948
Mäki-Teeri Liisa Helena 1950 Erkki Saarentaka Erkkala 1957 1960 Yhteiskouluun
Mäki-Teeri Matti Erkki Ollavi 1952 Erkki Saarentaka Erkkala 1959 1960 Häntälään
Mäki-Teeri Raili Marjatta 1947 Erkki Saarentaka Erkkala 1954 1960 Häntälään
Mäki-Teeri Ritva Kyllikki 1945 Erkki Saarentaka Erkkala 1953 1959
Mäkinen Alpo Kalervo 1933 Urho  Saarentaka Lastenkoti 1945 1948 Muutti pois
Mäkinen Anja Orvokki 1937 Urho Saarentaka Lastenkoti 1945 1947 Nurmijärvelle
Mäkinen Irja Onerva 1934 Paavo Saarentaka Perälä 1946 1950 Siirtolainen
Mäkinen Jouni Markku Tapani 1937 Paavo Saarentaka Perälä 1947 1952 Siirtolainen
Mäkinen Martti Paavo Antero 1939 Paavo Saarentaka Perälä 1947 1955 Siirtolainen
Mäkinen Raimo Olavi Juhani 1939 Urho Saarentaka Lastenkoti 1946 1954
Mäkinen Terttu Marjatta 1942 Urho Saarentaka Lastenkoti 1949 1957
Mäkinen Toini Kanerva 1936 Paavo Saarentaka Perälä 1947 1951 Siirtolainen
Mäkinen Veikko Kalevi 1935 Urho Saarentaka Lastenkoti 1945 1950 Laitiaisiin
Mäkitalo Antti Anselmi 1949 Niilo  Rautela Lähdeniemi 1958 1958 Keskuspiiriin
Mäkitalo Riitta Orvokki 1946 Niilo  Rautela 1958 1958 Keskuspiiriin
Männikkö Aune Irene 1921 Kaarlo Vilhelm Saarentaka Metsänoja 1930 1936
Mäntylä Kirsti Kyllikki 1939 Saara Saarentaka Kanasuo 1947 1955
Naukkarinen Anna-Liisa 1927 Aadolf Rautela Suutela 1940 1941 Muutti pois Siirtolainen
Niemelä Esko Aimo Kalevi 1928 Immanuel Saarentaka Erkkala 1936 1943
Niemelä Liisa Kaarina 1933 Immanuel Saarentaka Erkkala 1943 1949
Niemelä Teuvo Urmas 1930 Immanuel Saarentaka Erkkala 1940 1947 Yhteiskouluun
Niemelä Yrjö Leo Uolevi 1926 Immanuel Saarentaka Erkkala 1934 1937 Yhteiskouluun
Niemi Heikki Altti 1947 Veikko Saarentaka Suontaka 1954 1958
Niemi Jouko Olavi 1949 Veikko Saarentaka Suontaka 1956 1959 Häntälään
Niemi Paavo Juhani 1953 Aarne Häntälä Tuulialho 1960 1964 Yhteiskouluun
Niemi Paula Marjatta 1950 Aarne Häntälä Tuulialho 1957 1961 Yhteiskouluun
Niemi Pekka Ilmari 1945 Veikko Saarentaka Suontaka 1952 1959
Niemi Pirkko Helena 1947 Aarne Häntälä Tuulialho 1954 1960 Kansalaiskouluun
Niemi Ritva Aulikki 1946 Aarne Häntälä Tuulialho 1953 1957 Yhteiskouluun
Nieminen Väinö Aarne Mikael 1934 Iida Saarentaka Lastenkoti 1943 1950
Niemistö Markus 1937 1944 1944 Helsinkiin
Nikander Toivo Johannes 1920 Juho Vihtori Saarentaka 1930 1934 Lautela
Nirkkonen Kirsti Eeva 1930 Vihtori Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Nordgren Matti 1958 Matti Saarentaka Hakala 1964 1966
Nordgren Pentti Juhani 1945 Matti Saarentaka Hakala 1952 1956 Hukkui -56
Nordgren Pirkko Marjatta 1947 Matti Saarentaka Hakala 1954 1958 Yhteiskouluun
Nordgren Sirkka-Liisa 1944 Matti Saarentaka Hakala 1951 1955 Yhteiskouluun
Nuotio Esko Sakari 1944 Pentti Saarentaka 1951 1955 Yhteiskouluun
Nuotio Lauri Pentti Johannes 1949 Pentti Saarentaka 1956 1962
Nuotio Olli Martti Tapio 1942 Pentti Saarentaka 1949 1953 Yhteiskouluun
Nuotio Pirjo Kaarina 1947 Pentti Saarentaka 1954 1958 Yhteiskouluun
Nuutinen Antti Toivo Onervo 1938 Otto Saarentaka Lastenkoti 1950 1953
Nyberg Eino Olavi 1926 Väinö Härkälä Valtola 1936 1942
Nyberg Helvi Helena 1923 Jalmari Rautela 1932 1933 Koski Tl
Nyberg Maire Maria 1925 Jalmari Rautela 1933 1933 Koski Tl
Nyberg Tyko Jalmari 1920 Jalmari Rautela 1931 1932
Nyberg Varma Raakeli 1921 Hilma Aleksantra Rautela 1930 1933 Koski Tl
Nyroos Maija Kaarina 1938 Aimo Aarne Rautela 1946 1951 Nousiaisiin
Nyroos Mirja Katariina 1935 Aimo Aarne Rautela 1946 1949 Nousiaisiin
Nyroos Pentti Juhani 1943 Alma Saarentaka Iloranta 1950 1951 Nousiaisiin
Nyroos Ulla Inkeri 1940 Aimo Aarne Rautela 1947 1951 Nousiaisiin
Närvänen Impi Maria 1927 Antti Pappilankylä 1941 1942 Koski Tl Siirtolainen
Närvänen Irja  1933 Antti Pappilankylä Kyttälä 1941 1942 Koski Tl Siirtolainen
Närvänen Oiva Veikko 1931 Antti Pappilankylä Kyttälä 1941 1942 Koski Tl Siirtolainen
Närvänen Pauli Olavi 1929 Antti Pappilankylä Kyttälä 1941 1946 Koski Tl Siirtolainen
Näykki Ritva Anneli 1949 Arvo Rautela 1956 1958 Keskuspiiriin
Ojala Frans Olavi 1925 Frans Urho Rautela 1932 1939
Ojala Elma Kyllikki 1927 Frans Urho Rautela 1935 1941 Kerkolaan
Ojala Heikki Johannes 1932 Frans Urho Rautela 1939 1941 Kerkolaan
Ojala Pentti Kalervo 1929 Kaarlo Vihtori Saarentaka Ojala 1937 1945
Paikkari Anja Kyllikki 1950 Aarne Saarentaka Paikkari 1957 1961 Yhteiskouluun
Paikkari Jouko Juhani 1945 Aarne Saarentaka Paikkari 1951 1955 Yhteiskouluun
Paikkari Lasse Tapani 1956 Aarne Saarentaka Paikkari 1963 1966
Paikkari Leena Inkeri 1946 Aarne Saarentaka Paikkari 1953 1957 Yhteiskouluun
Paju Seija Sinikka 1948 Aarne Rautela Lepola 1955 1955 Kirkon kouluun
Pekkanen Elsa 1931 Juhani  1944 1944 Inkeriläinen
Pistemaa Anni Elina 1929 Greta 1941 1943
Pinjola Ilkka Erik 1930 Juho 1944 1944
Pinjola Laila 1934 Juho 1944 1944
Pinjola Maria Helinä 1937 Juho 1944 1944 Helsinkiin
Pitkä Keijo 1936 Eljas Rautela Knaapi 1944 1946 Pusulaan Siirtolainen
Puotsaari Kauko kalevi 1937 Suoma Irene Härkälä 1946 1950 Ollilaan
Puotsaari Lahja Mirjam 1924 Vihtori Härkälä Puotsaari 1933 1938
Puotsaari Reijo Oras 1936 Uuno  Härkälä 1944 1947 Riihimäelle
Purolainen Pauli Toivo Juhani 1939 Hilkka Saarentaka Virtanen 1947 1948 Helsinkiin
Purtsi Eino Olavi 1934 Jooseppi Saarentaka Kuusisto 1941 1949 Kirkon kouluun Siirtolainen
Purtsi Kirsti Anneli 1931 Jooseppi Saarentaka Ilomäki 1941 1947 Siirtolainen
Purtsi Liisa Anneli 1958 Olavi Saarentaka Purtsi 1965 1966
Purtsi Mirjami Marjatta 1928 Jooseppi Saarentaka Ilomäki 1941 1944 Siirtolainen
Purtsi Sirpa Helena 1956 Olavi Saarentaka Purtsi 1963 1966
Purtsi Tarja Leena 1955 Olavi Saarentaka Purtsi 1962 1966
Puumalainen Aino  1932 Olga  Saarentaka Klemelä 1943 1944 Somerolta Inkeriläinen
Pyykkö Arvo Antero 1941 Aleksander Rautela 1948 1956
Pyykkö Aulis Kalevi 1939 Joel Rautela 1947 1954 Siirtolainen
Pyykkö Eila Eeva 1932 Aleksander Rautela 1946 1948 Siirtolainen
Pyykkö Hilkka Mainikki 1933 Joel Rautela 1947 1948 Siirtolainen
Pyykkö Keijo Veikko 1935 Aleksander Rautela Suutela 1946 1950 Ruotsiin Siirtolainen
Pyykkö Reino 1937 Aleksander Rautela Knaapi 1946 1954 Siirtolainen
Pyykko Teuvo Tapio 1947 Eino Rautela Pyykkölä 1954 1958 Keskuspiiriin
Raitanen Heljä Anneli 1941 Saima Alisa Rautela Suutela 1950 1951 Laitiaisiin
Raitanen Raimo Martti Johannes 1946 Martti Rautela Nummi 1953 1958 Lahden kouluun
Raitanen Ritva Tellervo 1950 Martti Rautela Nummi 1957 1958 Keskuspiiriin
Riihimäki Heikki Juhani 1950 Sulo Saarentaka Jyrkkä 1957 1965 Kansalaiskouluun
Riihimäki Helena Kaarina 1952 Sulo Saarentaka Jyrkkä 1959 1965 Kansalaiskouluun
Riihimäki Hellevi 1956 Sulo Saarentaka Jyrkkä 1963 1966
Rutanen Heikki Tapio 1939 Aarne Rautela Knaapi 1946 1949
Saarela Alpo Albert 1925 1936 1937
Saari Eilo Erik 1925 Tobias 1935 1936 Häntälään
Saari Elin Elli Eliisabeth 1922 Tobias 1935 1936 Häntälään
Saari Veijo 1954 Eilo Saarentaka Ilomäki 1961 1966
Sairanen Kyösti 1932 Mikko Saarentaka Klemelä 1940 1940 Somerolta Siirtolainen
Sairanen Veikko  1927 Mikko Saarentaka Klemelä 1940 1940 Somerolta Siirtolainen
Salmela Kaisa Hellevi 1931 Väinö Pappilankylä Salmela 1941 1944 Joensuun kouluun
Salmela Liisa Tellervo 1923 Väinö Pappilankylä Salmela 1932 1938
Salmela Vilho Haarald 1920 Väinö Pappilankylä 1930 1935
Salmela Väinö Kalervo 1918 Väinö Pappilankylä 1930 1932
Salmi Alli Linnea 1927 Jalmari Saarentaka Nissilä 1936 1943
Salmi Eero Kalervo 1927 Juho Vihtori Rautela Uittola 1935 1942
Salmi Eeva Kaarina 1922 Jalmari Saarentaka Nissilä 1930 1938
Salmi Lahja Kyllikki 1918 Juho Vihtori Rautela 1930 1932
Salmi Laina Mirjam 1921 Juho Vihtori Rautela 1930 1937
Salmi Matti Erikki 1925 Jalmari Saarentaka Nissilä 1933 1941
Salmi Paavo Johannes 1929 Juho Vihtori Rautela Uittola 1938 1945
Salmi Pentti Vihtori 1923 Juho Vihtori Rautela Uittola 1932 1938
Salmi Pirjo Marjatta 1948 Veikko Saarentaka Nissilä 1955 1961 Kansalaiskouluun
Salmi Seppo Valdemar 1943 Veikko Saarentaka Nissilä 1950 1958
Salmi Terttu Sylvia 1929 Jalmari Saarentaka Nissilä 1938 1945
Salmi Veikko Valdemar 1918 Jalmari Saarentaka Nissilä 1930 1935
Salminen Olavi 1940 Martti Pyöli 1949 1949 Lahden kouluun
Sandberg Kalle Henrik 1945 Kalle Rautela Kyttälä 1952 1958 Lahden kouluun
Saren Eino Rudolf 1919 Saima Petronella Jaatila 1930 1934
Saren Liisa Kaarina 1930 Helga Maria Saarentaka Vataja 1938 1939 Vilukselaan
Sarin Antti Antero 1940 Helka 1948 1948 Joensuun kouluun
Sariola Antti Lauri 1927 Lauri 1936 1936
Sarvarinne Anna-Liisa 1939 Manu Rautela Santala 1946 1954
Sarvarinne Jukka Sakari 1944 Manu Rautela Santala 1950 1957
Savikumpu Tuomas Rafael 1932 Tuomas Saarentaka 1943 1945 Somerniemelle
Seppänen Matti Juhani 1946 Sulo Rautela Seppänen 1953 1958 Yhteiskouluun
Seppänen Riitta Margit 1950 Sulo Rautela Seppänen 1957 1958 Keskuspiiriin
Seppänen Veikko Ilmari 1948 Sulo Rautela Seppänen 1955 1958 Keskuspiiriin
Setälä Eeva Kaisa 1920 Sandra 1936 1936
Siltasaari Kalevi Armas 1942 Lauri Rautela Kiviranta 1949 1957
Siltasaari Merja Leena Elina 1957 Lauri Rautela Kiviranta 1964 1966
Siltasaari Reijo Johannes 1940 Lauri Rautela Kiviranta 1947 1951 Yhteiskouluun
Siniketo Eero Antero 1926 Toivo Saarentaka Vieru 1934 1941
Siniketo Hannu Matti Ensio 1923 Toivo Ilmari Saarentaka Vieru 1930 1937 Yhteiskouluun
Siniketo Jaakko Ilmari 1928 Toivo Saarentaka Vieru 1936 1942 Forssaan
Siniketo Jouko Tapio 1936 Toivo Saarentaka Vieru 1943 1945 Hukkui jäihin -45
Siniketo Kalle Viljam 1925 Toivo Saarentaka Vieru 1932 1939
Siniketo Maija Riitta 1940 Toivo Saarentaka Vieru 1947 1955
Siniketo Seppo Johannes 1927 Toivo Saarentaka Vieru 1935 1941
Sinisalo Eila Marjatta 1936 Kimala 1943 1952
Sinisalo Pentti Aulis 1928 Uuno 1936 1941
Sintonen Kari Mikael 1947 Huugo Rautela Mäntymäki 1954 1958 Keskuspiiriin
Sintonen Raimo Jalmari 1944 Huugo Rautela 1951 1958
Sipilä Elsa Helena 1936 Heikki 1944 1945 Helsinkiin
Siskonen Seija Rauha Marjatta 1932 1941 1949
Stålberg Terttu 1938 Augusti Kimala 1947 1950 Karkkilaan
Sulavuori Eero Jouko 1936 Nestor Saarentaka Lastenkoti 1943 1950 Laitiaisiin
Sulavuori Eila Marjatta 1933 Nestor Saarentaka Lastenkoti 1943 1946 Ihamäkeen
Sulavuori Eino Kalevi 1935 Nestor Saarentaka Lastenkoti 1943 1951
Sulavuori Esko Olavi 1931 Nestor Saarentaka Lastenkoti 1943 1946 Pusulaan
Sulkinoja Allan Jalmari 1926 Johannes Jalmari Härkälä Sulkinoja 1935 1935 Kirkon kouluun
Sundberg Anja Kyllikki 1949 Uuno Rautela Kulmala 1956 1958 Keskuspiiriin
Sundberg Mirja Tuulikki 1947 Uuno  Rautela Kulmala 1954 1957 Keskuspiiriin
Suokas Jouko Juho 1929 Joonas Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Suokas Leena Annikki 1931 Joonas Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Suokas Maija 1933 Joonas Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Alavuudelle Siirtolainen
Suokas Venla Kaarian 1926 Joonas Saarentaka Ilomäki 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Suutari Elvi Elisabeth 1929 Rautela 1941 1941 Siirtolainen
Suutari Hannes Mikko 1932 Rautela 1941 1941 Siirtolainen
Suutari Tenho Tahvo 1928 Rautela 1941 1941 Siirtolainen
Suutela Kirsti Kaarina 1948 Eero Rautela Suutela 1955 1958 Yhteiskouluun
Syrjälä Kaarlo Matias 1934 Väinö Saarentaka Lastenkoti 1943 1945 Tammelaan
Syrjälä Pentti Kalevi 1936 Väinö Saarentaka Lastenkoti 1943 1945 Tammelaan
Syrjälä Veera Helena 1926 Juho Jalmari Rautela Syrjälä 1934 1935 Lahden kouluun
Tamminen Arto Jaakko 1940 Kalle Saarentaka Anttila 1947 1955
Tamminen Asko Juhani 1941 Kalle Saarentaka Anttila 1948 1956
Tamminen Aune Annikki 1933 Kalle Saarentaka Anttila 1944 1948
Tamminen Kalevi Juho Vilhem 1929 Frans Vilhelm Pappilankylä Rasila 1938 1940 Joensuun kouluun
Tamminen Kyllikki Johanna Marg 1928 Frans Vilhelm Pappilankylä Rasila 1938 1940 Joensuun kouluun
Tamminen Lea Liisa 1926 Kalle Saarentaka Anttila 1934 1937 Paimioon
Tamminen Paavo Matias 1924 Matti Mikael Pappilankylä Mäkipelto 1934 1939 Joensuun kouluun
Tammisto Aster Vellamo 1925 Sanni 1935 1936 Kirkon kouluun
Tapio Ahti Aatos 1927 Mikko Teodor Saarentaka Riihimaa 1935 1942
Tapio Anja Kaarina 1928 Mikko Teodor Saarentaka Riihimaa 1936 1943 Koski Tl
Tapio Anna Maria Mielikki 1932 Mikko Teodor Saarentaka Riihimaa 1939 1947
Tapio Into Johannes 1926 Mikko Teodor Saarentaka Riihimaa 1935 1941
Tapio Irma Annikki 1924 Mikko Teodor Saarentaka Riihimaa 1934 1938
Tapio Ritva Tellervo 1935 Mikko Teodor Saarentaka Lystilä 1943 1949
Temonen Eero 1927 Mikko Rautela Lepola 1940 1941 Pylkönmäelle Siirtolainen
Temonen Ella Annikki 1932 Mikko Rautela Lepola 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Temonen Erkki Johannes 1928 Mikko Rautela Lepola 1940 1941 Somerolta Siirtolainen
Terävä Oiva 1927 Lauri Rautela Knaapi 1940 1941 Parikkalaan Siirtolainen
Terävä Raili Kaarina 1941 Uuno 1951 1951 Lahteen
Tinell Teuvo Arto Antero 1945 Armo Saarentaka Purtsi 1955 1955 Helsinkiin
Tinell Timo Johannes 1948 Armo Saarentaka Purtsi 1955 1955 Helsinkiin
Torkkeli Hannu Markku 1949 Vilho Saarentaka 1956 1962
Tuhkanen Reino Juhani 1943 Lilja Rautela Knaapi 1950 1951 Turkuun
Tuittu Hannu Tapani 1949 Eero  Saarentaka Lastenkoti 1956 1957 Ollilaan
Tuittu Seija Liisa Marjatta 1946 Eero  Saarentaka Lastenkoti 1954 1957 Ollilaan
Tukia Juhani 1936 Paavo Saarentaka 1943 1943 Koski Tl Inkeriläinen
Tukia Maria 1929 Paavo Saarentaka 1943 1944 Koski Tl Inkeriläinen
Tuomi Anja Alise Orvokki 1939 Henrik Saarentaka Lastenkoti 1946 1950 Kiskoon
Tuomi Keijo Henrik 1936 Henrik Saarentaka Lastenkoti 1943 1950 Somerolta
Tuomi Veijo Valdemar 1937 Henrik Saarentaka Lastenkoti 1944 1950 Kiskoon
Tuominen Anneli Tuulikki 1956 Saarentaka 1963 1966
Turkki Matti Erkki Tapani 1944 Antti Rautela Lääveri 1951 1958
Tuusa Eeva Eila 1930 Matti  Saarentaka Ilomäki 1941 1942 Somerolta Siirtolainen
Tuusa Eino Matti 1933 Matti Saarentaka Ilomäki 1941 1942 Somerolta Siirtolainen
Tähtinen Pekka Tapio 1952 Elsa Saarentaka Koulu 1959 1962 Järvelään
Tähtinen Matti Olavi 1925 Viljam Kimala 1934 1935 Lahden kouluun
Tähtinen Mauri Olavi 1927 Viljam Kimala 1934 1935
Tähtinen Taisto Olavi 1933 Haarald 1942 1943 Somerniemelle
Törni Arto Aleksi 1952 Aarne Saarentaka 1962 1965 Kansalaiskouluun
Uronen Eero Kalevi 1942 Selma Rautela Suutela 1949 1957
Uusitalo Jaakko Jalmari 1935 Jalmari Kimala 1947 1950
Vaahtera Paula Siviä 1939 Knut Kimala Vaahtera 1947 1952 Joensuun kouluun
Vaahtera Pirkko Raija tuulikki 1935 Knut Kimala Vaahtera 1947 1950 Joensuun kouluun
Vahlsten Aulikki Anneli 1949 Reino Rautela Lepola 1956 1957 Vihtiin
Vahlsten Taina Tellervo 1948 Reino Rautela Knaapi 1955 1957 Vihtiin
Vakkuri Irma Kaarina 1930 Aukusti Joose Saarentaka Jyrkkä 1938 1944
Vakkuri Vieno Mikael 1934 Aukusti Joose Saarentaka Jyrkkä 1941 1948
Vakkuri Varma Annikki 1932 Aukusti Joose Saarentaka Jyrkkä 1938 1949
Valovirta Helmi Maria 1918 Amalia 1930 1932
Vanhala Aili 1923 Teppo 1932 1937
Vanhala Maikki 1922 Teppo 1930 1935
Vatalampi Anneli Tuulikki 1945 Lea Saarentaka Vatalampi 1959 1959
Vatalampi Raakeli 1920 J.K. 1931 1932 Pitkäjärvelle
Vaurola Heikki Antero 1948 Matti Rautela 1955 1958 Ollilaan
Vaurola Pekka Pellervo 1950 Matti Rautela Vaurola 1957 1958 Ollilaan
Vieraankivi Aimo Johannes 1939 Juho Kustaa Saarentaka Vieraankivi 1946 1949 Jalasjärvelle
Vieraankivi Aino Kyllikki 1941 Vilho Härkälä Vieraankivi 1949 1957
Vieraankivi Erkki Olavi 1949 Vilho Härkälä Vieraankivi 1956 1960 Yhteiskouluun
Vieraankivi Helvi Marjatta 1947 Sulo Härkälä Vieraankivi 1954 1958 Keskuspiiriin
Vieraankivi Kaisu Anneli 1945 Vilho Härkälä Vieraankivi 1952 1956 Yhteiskouluun
Vieraankivi Maire Esteri 1936 Juho Kustaa Saarentaka Vieraankivi 1945 1949 Ilmajoelle
Vieraankivi Riitta Sailikki 1947 Vilho Härkälä Vieraankivi 1954 1960 Häntälään
Vihermäki Pertti Matti Juhani 1952 Toivo Saarentaka Nummila 1959 1965 Kansalaiskouluun
Vihermäki Seija Sanelma 1939 Saara Kimala Virermäki 1946 1952 Saloon
Vihersaari Luise Annie 1939 Onni Rainer Rautela Suutela 1952 1952
Viklund Olli Akseli 1952 Akseli Saarentaka Iloranta 1959 1963 Ollilaan
Vikstedt Eila Annikki 1927 1937 1942 Pusulaan
Vikstedt Heikki Vihtori 1929 1937 1937 Lahden kouluun
Vikstedt Laila Anneli 1933 Erkki 1943 1949
Vikstedt Matti Anselmi 1923 Anselm Talvisilta Yli-Hingistö 1935 1938
Vilenius Isko Juhani 1936 Hilma Saarentaka Tupala 1943 1952
Vilenius Liisa Annikki 1942 Tellervo Saarentaka Lastenkoti 1949 1952 Halikkoon
Virta Airi Irmeli 1948 Kustaa Rautela Suonkulma 1955 1958 Keskuspiiriin
Virta Matti Vilhelm 1918 Juho Vilhelm Rautela 1930 1931
Virta Seija Sinikka 1945 Kustaa Rautela Suoranta 1952 1956 Yhteiskouluun
Virta Sirkku Päivikki 1947 Kustaa Rautela Suonkulma 1954 1957 Keskuspiiriin
Virta Sylvi Helena 1921 Erika 1930 1931
Virta Tuula Anneli 1944 Kustaa Rautela Virta 1951 1955 Yhteiskouluun
Virtanen Anja Helena 1935 Alfred Kimala 1943 1951
Virtanen Antti Antero 1938 Alfred  Kimala Virtanen 1946 1952 Lahden kouluun
Virtanen Eero Kalevi 1947 Kaino Kimala Kuokkamaa 1954 1960 Kansalaiskouluun
Virtanen Eija Eliisa 1954 Erkki Saarentaka Kalteva 1961 1966
Virtanen Eila Marjatta 1945 Erkki   Saarentaka Kalteva 1952 1959
Virtanen Einari Heikki 1956 Erkki Saarentaka Kalteva 1963 1966
Virtanen Eino Eerik 1948 Erkki Saarentaka Kalteva 1955 1961 Kansalaiskouluun
Virtanen Elli Kaarina 1952 Erkki Saarentaka Kalteva 1959 1965 Kansalaiskouluun
Virtanen Esko Kustaa 1951 Erkki Saarentaka Kalteva 1958 1963 Yhteiskouluun
Virtanen Hilkka Kyllikki 1945 Väinö Kimala Kurjenoja 1952 1959
Virtanen Kaarlo Vihtori 1949 Juho Kustaa Kimala Kurjenoja 1956 1962
Virtanen Kaino Gabriel 1920 Juho Kustaa Kimala Kurjenoja 1930 1935
Virtanen Kalevi Alfret 1928 Alpert 1936 1941
Virtanen Kyllikki Rautia 1931 Alfred 1938 1947
Virtanen Maija Kaarina 1938 Osmo Saarentaka Lastenkoti 1951 1952
Virtanen Matti Sakari 1948 Väinö Kimala Kurjenoja 1955 1961 Kansalaiskouluun
Virtanen Marja-Liisa 1950 Kaino Kimala Kuokkamaa 1957 1964 Kansalaiskouluun
Virtanen Mauno Mikael 1916 Juho Kustaa Kimala Kurjenoja 1931 1931
Virtanen Milja Emilia 1929 Eino Saarentaka 1942 1944
Virtanen Pertti Eero Juhani 1943 Osmo Saarentaka Lastenkoti 1951 1952 Pajulaan
Virtanen Raili Orvokki 1923 Saima Maria Härkälä Sulkinoja 1932 1938
Virtanen Reima Henrik 1944 Paavo Kimala 1951 1952 Lahden kouluun
Virtanen Taini Inkeri 1940 Alfred Kimala Virtanen 1947 1952 Lahden kouluun
Virtanen Terttu Kaarina 1941 Kaino Kimala Kuokkamaa 1948 1956
Virtanen Toivo Johannes 1944 Kaino Kimala Kuokkamaa 1951 1958
Virtanen Valto Veikko 1919 Frans 1931 1932 Kiikalaan
Virtanen Vesa Einari 1933 Eino Saarentaka Riihimaa 1942 1949
Virtanen Vieno Tuulikki 1933 Alfred Kimala 1940 1949
Virtanen Väinö Johannes 1918 Juho Kustaa Kimala Kurjenoja 1930 1931
Väike Eino Jalmari 1947 Urho Saarentaka Alava 1959 1960
Väike Matti Johannes 1949 Urho Saarentaka Alava 1959 1962
Väike Pekka Juha  1954 Urho Saarentaka Alava 1961 1964 Kirkonpiiriin
Väike Riitta Liisa 1950 Urho Saarentaka Alava 1959 1965 Kansalaiskouluun
Väike Sinikka Hillevi 1952 Urho Saarentaka Alava 1959 1964 Kirkon kouluun
Väre Kaarlo Nestori 1925 R.Johannes 1936 1937
Väre Margit Helena Elviira 1922 R.Johannes 1932 1938
Väre Terttu Mirjami 1947 Kaarlo Saarentaka Lastenkoti 1954 1957 Ollilaan
Yli-Hingistö Aarne Johannes 1935 Väinö Härkälä 1944 1950
Yli-Hingistö Liisa A 1932 Väinö Härkälä 1942 1948
Yli-Hingistö Reino Johannes 1940 Väinö Härkälä 1949 1956
581 581 581